Su Deposu Temizliği
Firmamız; Su deposu temizleme, havuz temizleme ve dezenfeksiyon alanlarında eğitimli uzman kadrosu ile Türkiye çapında kaliteli hizmet sunmaktadır. Firmamız KASKİ tarafından yetkilendirilen bir firmadır

Firmamızın ilk amacı su deposu kullanıcılarına yılda bir kez su depolarının temizlenmesinin gerekliliğini anlatabilmektir. Temizlenmeyen depo hijyenden uzak, bulanık ve kokulu bir su sağlamaktadır. Metal depolarda oluşan tabakaları kuvvetli bir şekilde söken asidik malzemeler vardır. Ama bu malzemeler temizlik esnasında metali koruyan tabakayı da kaldırdığı için uygun olmadığını düşünüyoruz.

Temiz ve sağlıklı bir şekilde abonelerin hizmetine sunulan içme suyu, su deposu bulunduran bina ve işyerlerinin gerekli depo bakımı ve dezenfeksiyonunu yapmaması sebebiyle fiziksel, kimyasal ve bakteriyolojik olarak kirlenmektedir.

Bu durum ise tifo, kolera, sarılık, zatürre, hepatit gibi salgın hastalıklar olmak üzere birçok hastalığa sebebiyet verebilmektedir.

Numune alma ekibinin yaptığı çalışma sonrasında bina ve işyerlerindeki depoların %98’inin kirli olduğu tespit edilmiştir.

DEPO TEMİZLİĞİ KONUSUNDA DİKKAT ETTİĞİMİZ HUSUSLAR

* Su deponuzun yüzeyleri, içindeki suyun özelliklerini bozmayacak nitelikte olmalı veya bu nitelikte bir yalıtım malzemesi ile kapatmak.

* Deponun içinde eğer farklı amaçlarla geçen boru bağlantıları var ise (kalorifer ve su tesisatı) bu bağlantılarda sızıntı olup olmadığının kontrolü yapmak.

* Hidrofor ve fittings elemanlarının metal ve plastik aksamında bakteri üretmeyen,insan sağlığını tehdit edici materyaller içermeyen malzemeler kullanmak.

* Deponuza ait kapağın kilitli olması ve sadece görevlilerce açılıp kapanması sağlamak.

* Böcek, kedi, fare ve kuşların su deposuna girmelerine karşı önlem almak.

* Çalışma esnasında paslanmaz çelik, krom nikel ve polietilenden yapılmış malzemeler tercih etmek.

* Depo iç yüzeylerini suyun niteliğini bozmayacak bir madde ile kaplamak.

  • depo temizlik